شیرینی تر

شیرینی تر

شیرینی تر

شیرینی تر از محبوب ترین شیرینی ها و از نظر برخی افراد نوعی دسر دوستداشتنی قدیمی است که از دیرباز مورد استقبال عموم مردم جهان بوده است.

شیرینی های خامه ای عموما شبیه کیک خامه ای برش خورده و کوچک هستند که علاوه بر طعم دلچسب، ظاهر، تزئینات متنوع و ترکیب رنگی جذابتری نسبت به سایر شیرینی ها دارند.

بسیاری از افراد ترجیح میدهند برای مراسم هایی مثل دورهمی های فامیلی و دوستانه یا برخی جلسات مدیریتی و حتی خواستگاری و بله برون از انواع شیرینی برشی استفاده میکنند.

مدل های متنوعی از شیرینی تر خوشمزه در بازار شیرینی موجود است که باعث میشود مجموعه ای از انتخابها پیش روی شما باشد اما باید توجه داشته باشید که شیرینی انتخابی شما مناسب با ایده و برنامه ی شما باشد.

انواع شیرینی تر

شیرینی تر یکی از متنوع ترین انواع شیرینی خامه ایی است و لازم است قبل از خرید به این نکته توجه کنید که شیرینی انتخابی شما حتما برای مراسم شما مناسب باشد.

بسیاری از افراد برای مهمانی های فامیلی یا دورهمی های دوستانه، تمایل دارند جهت پذیرایی از شیرینی های تر استفاده کنند. برای پذیرایی در چنین مهمانی هایی، بهتر است از شیرینی تر های اسفنجی خریداری شود. این مدل شیرینی ها، برش های کوچک شبیه به کیک های خامه ای هستند که عموما با سه طعم وانیل، نسکافه، شکلات و با تزئینات متنوعی از شکلات، انواع میوه، خامه، مغزهای آجیلی و…. تولید میشوند.

همچنین انواع شیرینی های لطیفه، نان خامه ای و رولت ها نیز جز شیرینی های مناسب برای چنین مهمانی هایی هستند.

اگر تمایل دارید در زمان رفتن به مهمانی به منزل عزیزی، برایش یک جعبه شیرینی بخرید بهتر است از شیرینی تر مجلسی تری مثل شیرینی ناپلئونی، رولت شکلاتی، شیرینی برشی هایی که رویشان با میوه یا پودر قهوه یا پرک های آجیلی مختلف تزئین شده و یا نان خامه ای های حلقوی و رولت های فرانسوی خریداری کنید.

سینی شیرینی تر مجلسی بهترین گزینه پیشنهادی برای چنین مراسمی است. زیرا تنوعی از دیزاین های مختلف شیرینی خامه ایی فانتزی را در یک دیس خواهید داشت که چهره ای شیک به خرید شما میبخشد و سلیقه ی خاص شمارا به دیگران اثبات خواهد کرد.

بسیاری از مدیران و شرکتها، در جلسات اداری و خصوصا زمانی که با مدیران شرکت های همکار  یا حتی شرکتهای رقیب جلسه داشته باشند، ترجیح میدهند با مدلهایی از انواع شیرینی تر مخصوص از مهمانان اداری خود پذیرایی کنند.

توجه داشته باشید این یک مراسم کاملا رسمی است و شیرینی خامه ای که انتخاب میکنید باید ظاهر رسمی تری داشته باشد. برای چنین جلساتی بهتر است دیس میز جلسه را از انواع رولت ها، انواع شکوبال، شیرینی تیتابی و شیرینی مکزیکی دیزاین نمایید.

بسیاری از مادرشوهران ترجیح میدهند زمانی که برای پسرشان خواستگاری میروند، برای نو عروس شیرینی تر فانتزی ببرند. این ایده و ذوق مادرانه بسیار شیک و قابل پسند است. بهترین نوع شیرینی برای خواستگاری، شیرینی های سایز کوچک و فانتزی است. دیس های شیرینی های کوکتل نوعی تارت کوچک است که با خامه و میوه پرشده و ظاهر دل فریبش مناسب برای خواستگاری میباشد.

شیرینی اکلر نوعی نان خامه ای با طول بلند است که با تزئینات متفاوت و فانتزی اش، مناسب برای هدیه به دوست صمیمی یا یکی از اعضای نزدیک خانواده خواهد بود و قطعا یکی از شکیل ترین شیرینی های تر خامه ای به شمار میرود.

نکات قابل توجه برای خرید شیرینی تر

  • کیفیت شیرینی تر مهمترین ویژگی است که باید در زمان خرید به آن توجه کرد.
  • اسفنج و نان شیرینی تر باید لطیف و تازه باشد. اسفنج خشک شده یا مانده طعم شیرینی را تغییر داده و لذت خوردن آن را کم میکند.
  • خامه از مهمترین عناصر تولید شیرینی تر است. خامه ای که برای تولید شیرینی تر استفاده میشود، حتما باید خامه مخصوص قنادی باشد و بافتی منسجم داشته باشد. خامه ای که شل شده، علاوه بر طعم نامطلوب و پایین آوردن کیفیت شیرینی خامه ای، ظاهر و چهره ی شیرینی را ناخوشایند و تمایل برای خوردن آن را کم میکند.
  • توجه کنید که ضخامت اسفنج و خامه یک نسبت استاندارد باشد. بیشتر بودن ضخامت یکی نسبت به دیگری باعث میشود طعم غالب شود که لذت خوردن شیرینی و کیفیت آن را پایین می آورد.
  • شیرینی خامه ای که قرار است خریداری شود باید تازه باشد و نباید بیشتر از یک روز در یخچال بماند. زیرا طراوت و طعم واقعی خود را از دست میدهد.
  • میوه هایی که برای تزئین روی شیرینی تر استفاده میشود باید تازه و بدون زدگی و له شدگی باشد. استفاده از میوه های ناسالم علاوه بر اینکه ظاهر شیرینی را خراب میکند برای سلامتی بدن نیز مضر است.
  • شیرینی تر حتما باید در یخچال و در جعبه یا ظرف دربسته نگهداری شود.خصوصا در فصل تابستان و یا گرمای محیط اتاق ، علاوه بر شل شدن خامه و تغییر شکل ظاهری شیرینی ، احتمال فاسد شدن خامه و میوه های روی آن بیشتر میشود و ممکن است باعث مسمومیت شود.
  • توجه داشته باشید زمانی که شیرینی انتخاب میکنید شیرینی مورد نظر شما مناسب با مناسبتی که دارید باشد. استفاده از شیرینی هایی نظیر ناپلئونی یا شیرینی هایی که روی آن پودر قند، پودر قهوه و پودر نارگیل دارند برای جلسات اداری عموما مناسب نیستند. زیرا خوردن این مدل شیرینی ها کمی سخت بنظر میرسد و ممکن است همکاران شما را در طول جلسه معذب کند.
  • شیرینی های تر جز شیرینی های خیس محسوب میشوند و لمس خیس دارند.  بنابراین بهتر است برای جلوگیری از هر گونه آلودگی شیرینی تر ، آن را با انبرک های آشپزی از جعبه خارج کنید و با چنگال آن را نوش جان کنید.
  • شیرینی تر یکی از پر طرفدارترین شیرینی هاست و به خاطر ظاهر دلفریب و تزئینات وسوسه انگیزش جز پر فروش ترین نوع شیرینی است و قطعا کیفیت آن بر روی طعم آن تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *