طعم بی نظیر یخ در بهشت خمام

طعم بی نظیر یخ در بهشت خمامReviewed by میوه یخی خمام on Nov 3Rating: 5.0طعم بی نظیر یخ در بهشت خماممعروف ترین و معتبرترین محصول غذایی مغازه های خمام که اینک تبدیل به برند این شهر شده است یخ در بهشت های مخصوص خمام هستند.

 وقتی ایران برای چند روزی تعطیل می شود آن هم به خاطر اعیاد ، گردشگران به شمال ایران هجوم می آورند. اما در کل شمال ایران شاید هیچ جاده ای خصوصیت جاده رشت به خمام را نداشته باشد.

از همین ورودی انزلی به سمت خمام در دو سوی جاده انواع رستوران و سفره خانه و کافه و بستنی فروشی را می توان درست چسبیده به هم دید که انبوه ماشین های شخصی جلوی آن ها پارک کرده اند و ده ها آدم از پیر و جوان در این مکان های سرو غذا نشسته اند. گردشگران خارج از استان وقتی به این جاده می آیند برایشان باورکردنی نیست وجود این همه رستوران و کافه با فضایی شاد و مشتریانی از همه رنگ. اما قضیه آنجا جالب تر می شود که قدم به شهر خمام می گذاریم.

آموزش میوه یخی

 خمام که اقتصادش به صورت سنتی از طریق کشاورزی تامین می شد اینک اقتصاد مدرنی را در خود می بیند. از ابتدا تا انتهای این شهر کوچک می توان انواع غذاخوری ها را دید. معروف ترین و معتبرترین محصول غذایی مغازه های خمام که اینک تبدیل به برند این شهر شده است یخ در بهشت های مخصوص خمام هستند. یخ بهشت هایی غلیظ و متفاوت با طعم های مختلف از انواع میوه و خشکبار آنچنان طرفدارانی پیدا کرده است که بعضا در ایام تعطیل هزاران گردشگر را از شهرهای دور و نزدیک گیلان به خمام می کشاند و تا نیمه های شب این شهر را بیدار نگه می دارد. 

ده ، بیست سال پیش که خبری از یخ در بهشت خمام نبود مسافران از داخل شهر خمام رد می شدند تا ساعتی را در کنار بستنی فروشی هایش بایستند و از خوردنش لذت ببرند. الان هم این بستنی فروشی ها تک و توک مشغول به کارند و هنوز هم مشتری های خودشان را دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *